Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zwroty (prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość)

Adres do zwrotów:

COLORMED s.c. (zwroty)
ul. Inowrocławska 12
88-170 Pakość
e-mail: zamowienia@colormed.pl
tel.: (+48) 665 001 085

 

Jak dokonać zwrotu?
Jak skorzystać z łatwych zwrotów z paczkomatami InPost?

  1. Aby dokonać zwrotu należy kliknąć „Chcę zwrócić produkt” na samym dole strony naszego sklepu w sekcji „Moje zamówienie”.

  2. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcją, która pojawi się na ekranie.

  3. Na 3 etapie pojawi się możliwość wyboru, czy chcą Państwo dokonać zwortu na własną rękę czy skorzystać z przesyłki zwrotnej oferowanej przez sklep (InPost Paczkomaty Szybkie Zwroty).

  4. Instrukcja w jaki sposób nadać paczkę w paczkomacie znajduje się na ostatniej stronie formularza zwrotu, który można pobrać na końcu procesu generowania zwrotu (aby nadać paczkę nie jest konieczne posiadanie drukarki).

Zarejestrowani klienci mogą również dokonać zwrotu po zalogowaniu się na swoje konto, klikając „Twoje konto” w górnej części strony sklepu, a następnie w sekcji „Zwroty produktów” wybierając „dodaj zwrot”.

Koszt zwrotu przez paczkomat InPost wynosi 9,83 zł. Jeśli wybiorą Państwo tę opcję, zwracana przez nas Państwu kwota zostanie pomniejszona o 9,83 zł.

 

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas, COLORMED s.c. , ul. Inowrocławska 12, 88-170 Pakość, zamowienia@colormed.pl, tel. (+48) 665 001 085 o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, znajdującego się na końcu tej strony, nie jest to jednak obowiązkowe. Formularz do druku można również pobrać tutaj: formularz zwrotu

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. W przypadku częściowego odstąpienia od umowy i zwrotu jedynie części produktów dostarczonych jedną przesyłką, koszt dostarczenia rzeczy do Klienta nie zostanie zwrócony, jeżeli nie jest on uzależniony od ilości produktów zamówionych przez Klienta, w związku z czym Klient poniósłby taki sam koszt dostawy zamawiając jedynie produkty, które nie zostały zwrócone.

Zwrotów płatności dokonamy na wskazany przez Państwa nr konta bankowego podanego na oświadczeniu o odstąpieniu od umowy, przesłanego do nas w wiadomości mailowej bądź przesłanego do nas wraz ze zwrotem. Na pewno nie poniosą Państwo żadnych dodatkowych kosztów związanych ze zwrotem pieniędzy. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz na adres COLORMED s.c. , ul. Inowrocławska 12, 88-170 Pakość, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Przedsiębiorca może zwrócić konsumentowi kwotę wartości towaru obniżoną o kwotę odpowiadającą zmniejszeniu wartości towaru, która może być spowodowana złym obchodzeniem się z towarem, w sposób inny niż konieczny do stwierdzenia cech, funkcjonalności oraz charakteru towaru.

    Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku:
  • Umowy, w których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.
WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

– Adresat COLORMED s.c., Inowrocławska, 12, 88-170 Pakość , zamowienia@colormed.pl , Telefon: 665001085

– Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*) umowy dostawy następujących rzeczy(*) umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy(*)/o świadczenie następującej usługi(*)

– Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)

– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)

– Adres konsumenta(-ów)

– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

– Data

(*) Niepotrzebne skreślić.

pixel